maj - 16 - 2016

Odwiedź Węgry!

Europa Środkowa niewątpliwie jest regionem w którym znajdziemy całe mnóstwo interesujących krajów. Polska jest tu oczywiście jednym z najlepszych przykładów, choć z drugiej strony dobrze jest czasami wybrać się za granicę, bo z racji niewielkiej odległości nie będzie to dla nas zbyt duży wydatek a równocześnie zwiedzimy w taki sposób wiele interesujących miejsc.
Do absolutnie najlepszych propozycji niewątpliwie należą tutaj Węgry, znajdujące się stosunkowo niedaleko od Polski – oddziela nas jedynie Słowacja. Pomimo tego, że jest to stosunkowo niewielki kraj, to jednak będziemy w nim mogli podziwiać zarówno wiele pięknych miast jak i urzekających krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Budapeszt, który wszystkimi swoimi zabytkami potrafi wprawić w prawdziwy zachwyt nawet najbardziej wymagające osoby. Jeśli chodzi o środowisko naturalne, to do zdecydowanie najciekawszych miejsc należy tu słynne jezioro Balaton, będące największym zbiornikiem wodnym tego typu w tym regionie Europy.
Podsumowując, Węgry z pewnością mogą nam zaoferować mnóstwo ciekawych rzeczy. Bardzo ciekawy może być także fakt, że Polacy i Węgrzy związani są ze sobą wspólną historią oraz wielowiekową przyjaźnią, zatem wakacje w tym kraju będą jeszcze ciekawszą propozycją dla każdego z nas.
źródło: www.peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, http://azs-bydgoszcz.pl, willsoor.com.pl

Comments are closed.